Japan page Japanese PageEnglish page English Page
logo Vibra

Historia rozwoju


Shinko Denshi zawsze dąży do wykorzystania najnowszych
technologii, przy zachowaniu oryginalności
Już od ponad 40 lat od powstania.Nasze historie


Wyprodukowaliśmy wiele unikalnych produktów na polu urządzeń pomiarowych. Shinko Denshi jest jedynym producentem elektronicznych wag z czujnikiem kamertonowym. Zalety urządzeń wykorzystujących tę technologię to wysoka powtarzalność, doskonała stabilność, wytrzymałość, niezwykła charakterystyka temperaturowa, niski pobór mocy i kompaktowa konstrukcja. Nasza firma jest ceniona zarówno w Japonii, jak i za granicą.

Przeczytaj więcej o czujniku kamertonowym


Czujnik kamertonowy został opracowany przez Shinko Denshi i jest powszechnie znany jako idealny czujnik do pomiaru wagi. Jesteśmy jedynym producentem precyzyjnych wag wykorzystujących czujniki kamertonowe, wykorzystywane obecnie na różnych polach, szczególnie w farmacji, jubilerstwie, w przemyśle i laboratoriach. Czujnik kamertonowy został także wykorzystany w teleskopie Subaru, największym i najdokładniejszym teleskopie optycznym świata.

Czytaj więcej.

Japońskie Państwowe Obserwatorium Astronomiczne zbudowało największy teleskop optyczny świata na szczycie wulkanu Mauna Kea na Hawajach. Teleskop Subaru został skonstruowany w 2000, a jego budowa pochłonęła 40 miliardów jenów. W teleskopie tym zastosowano znaną na całym świecie technologię czujników kamertonowych Shinko Denshi, która ma okazję oglądać obiekty położone o 15 milionów lat świetlnych od Ziemu. Dzięki teleskopowi jesteśmy w stanie otrzymać najpełniejszy i najjaśniejszy obraz galaktyki i przestrzeni kosmicznej.

Czytaj więcej.

Zwierciadło odbijające jest wykonane z szkła o bardzo niskim współczynniku rozszerzalności i posiada średnicę 8,3 m oraz grubość 20 m. Ponieważ zwierciadło waży 23 tony jego powierzchnia podlega zniekształceniu grawitacyjnemu, które zakłóca ostrość do ±2mm w obrębie średnicy powierzchniowej 100 km. W celu rozwiązania tego problemu należało zastosować precyzyjną technologię, która zredukowałaby to zniekształcenie. W szczególności konieczne było wyposażenie 261 mechanizmów aktywnego podtrzymywania w czujniki siły o wyjątkowej dokładności i długoterminowej stabilności. Spośród wielu produktów wybrano ostatecznie nasz czujnik kamertonowy.

Czytaj więcej.
Wagi elektroniczne - Copyright UNIWAG 2008r.